Pole position pre Hamiltona

15. march 2014 at 9:51 | Miška - zdroj:F1.sk |  Qualifications and Races Results

Kvalifikáciiu na Veľkú cenu Austrálie vyhral Lewis Hamilton z Mercedesu, aj keď Brit to mal o niečo ťažšie, ako sa predpokladalo. Sťažili mu to poveternostné podmienky, množstvo udalostí na trati, ale hlavne domáci Daniel Ricciardo. Nová posila Red Bullu sa predviedla vo veľmi dobrom svetle a v Melbourne sa niekoľko sekúnd oslavovala pole position. Napokon to nestačilo, ale Ricciardo bol jasne lepší ako jeho kolega Sebastian Vettel a už aj to je poriadny úspech. Z tretej priečky v nedeľu vyštartuje druhý zástupca Mercedesu Nico Rosberg.

Vynikajúce štvrté miesto obsadil nováčik Kevin Magnussen z McLarenu, ktorý za seba dostal skúseného Fernanda Alonsa z Ferrari. Vynikajúce výkony podali obaja jazdci Scuderie Toro Rosso: Jean-Éric Vergne má šieste miesto a Daniil Kvjat ôsme. Spoľahlivo dobrý bol aj Nico Hülkenberg, aj keď v jeho podaní si na to už zvykáme: pre Force Indiu vybojoval siedme miesto. V závere desiatky sú ešte dvaja pretekári Williamsu Felipe Massa a Valtteri Bottas, avšak druhý menovaný príde pre výmenu prevodovky o päť miest.

Sklamaním je nepochybne umiestnenie trojice majstrov sveta Jenson Button, Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel - všetci vypadli už v Q2. Sčasti za to môže aj Räikkönenova nehoda, po ktorej boli žlté vlajky a v danom sektore museli všetci spomaliť. Celé trio sa na štarte posunie o jednu pozíciu vyššie - vďaka Bottasovi.

1Lewis HamiltonMercedes1:31.6991:42.8901:44.231-
2Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault1:30.7751:42.2951:44.5480.317
3Nico RosbergMercedes1:32.5641:42.2641:44.5950.364
4Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes1:30.9491:43.2471:45.7451.514
5Fernando AlonsoFerrari1:31.3881:42.8051:45.8191.588
6Jean-Eric VergneSTR-Renault1:33.4881:43.8491:45.8641.633
7Nico HülkenbergForce India-Mercedes1:33.8931:43.6581:46.0301.799
8Daniil KvjatSTR-Renault1:33.7771:44.3311:47.3683.137