Vettel si robí čo chce a má ďalšiu pole position!

21. september 2013 at 16:43 | Miška - zdroj:F1.sk , F1sports.cz |  Qualifications and Races Results

Ak by sme povedali, že tím Red Bull Racing je v Singapure dominantný, nemali by sme celkom pravdu: dominantný je totiž len jeden jazdec - Sebastian Vettel. Nemcovi stačilo rýchle kolo z úvodnej časti Q3, po ktorom to odparkoval v boxoch. S inžinierom Guillaume Rocquelinom si prebral ďalšiu taktiku a napokon usúdil, že na trať už nepôjde. Dal dole prilbu a obhrýzajúc si nechty pozoroval výkony ostatných jazdcov. Napriek tomu na neho nikto nemal! Trojnásobný majster sveta tak pred pretekmi ušetril sadu pneumatík, aj keď Nico Rosberg z Mercedesu napokon zaostal len o deväť stotín sekundy. Tretie miesto obsadil zástupca Lotusu Romain Grosjean.

Napokon sa teda potvrdili úvahy o tom, že o pole position si to rozdá trojica tímov. V garáži Marka Webbera zavládlo mierne sklamanie, pretože Austrálčan skončil až štvrtý a neraduje sa ani piaty Lewis Hamilton. Jazdci Ferrari majú šiestu a siedmu priečku, ale čo je zaujímavé, Felipe Massa bol rýchlejší ako Fernando Alonso. Opäť sa potvrdilo, že Španiel nepatrí ku kvalifikačným špecialistom. V nedeľu ale v jeho podaní určite môžeme očakávať kvalitný štart a následné predieranie sa štartovým poľom. V pretekoch je totiž absolútne špičkový.

Na ôsmom mieste evidujeme Jensona Buttona z McLarenu, ktorý dosiahol vzhľadom na silu ostatných monopostov asi maximum. Podobný záver môžeme vysloviť pri deviatom Danielovi Ricciardovi (Toro Rosso) a hlavne pri Estebanovi Gutiérrezovi zo Sauberu, ktorý sa dokázal prepracovať do Q3 a zdolať kolegu Nica Hülkenberga. Potom už nejazdil a pred pretekmi tak má možnosť slobodnej voľby pneumatík. Sklamaním bol výkon Kimiho Räikkönena, ktorého však bolel chrbát a aj Paula di Restu vypadnuvšieho už v Q1.