June 2013

British GP - Post-Race: Vettel suffers gearbox failure

30. june 2013 at 19:02 | Miška |  Videos
Pozrite si rozhovor so Sebastianom po VC Veľkej Británie:



British GP - Post-Qualifying: Top 3

30. june 2013 at 18:58 | Miška |  Videos
Pozrite si rozhovory s troma najlepšími jazdcami kvalifikácie na VC Veľkej Británie:


Najrýchlejšiu zastávku mal Vettel

30. june 2013 at 18:56 | Miška - zdroj:F1sports.cz |  Formula 1
P.ZastávkaJazdecTímKoloČas
12Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault3524,092
21Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault1324,159
32Jenson ButtonMcLaren-Mercedes3224,357
43Felipe MassaFerrari3624,400
52Kimi RäikkönenLotus-Renault2924,428
63Mark WebberRed Bull Racing-Renault4224,473
71Fernando AlonsoFerrari1024,572
81Sergio PérezMcLaren-Mercedes1324,596
92Lewis HamiltonMercedes3624,635
102Felipe MassaFerrari1624,680
111Romain GrosjeanLotus-Renault924,725
121Jenson ButtonMcLaren-Mercedes1124,745
132Romain GrosjeanLotus-Renault3024,751
142Mark WebberRed Bull Racing-Renault3124,781
152Fernando AlonsoFerrari3024,789
161Adrian SutilForce India-Mercedes1224,807
173Nico HülkenbergSauber-Ferrari3724,863
184Felipe MassaFerrari4224,872
192Nico RosbergMercedes3424,893
201Nico RosbergMercedes1224,990
211Kimi RäikkönenLotus-Renault1124,992
221Paul di RestaForce India-Mercedes925,004
233Fernando AlonsoFerrari4125,018
242Sergio PérezMcLaren-Mercedes3325,028
254Esteban GutiérrezSauber-Ferrari4025,087
262Paul di RestaForce India-Mercedes3325,099
272Adrian SutilForce India-Mercedes3325,158
281Pastor MaldonadoWilliams-Renault1525,244
292Pastor MaldonadoWilliams-Renault3725,275
301Esteban GutiérrezSauber-Ferrari1025,330
313Nico RosbergMercedes4225,436
322Max ChiltonMarussia-Cosworth3225,701
331Jules BianchiMarussia-Cosworth1125,729
342Giedo van der GardeCaterham-Renault2825,814
353Romain GrosjeanLotus-Renault4225,911
362Jules BianchiMarussia-Cosworth3325,927
371Max ChiltonMarussia-Cosworth1226,031
382Esteban GutiérrezSauber-Ferrari2726,040
391Charles PicCaterham-Renault1526,191
402Daniel RicciardoSTR-Ferrari3226,229
412Nico HülkenbergSauber-Ferrari2526,256
422Jean-Eric VergneSTR-Ferrari2526,317
432Charles PicCaterham-Renault3426,371
443Giedo van der GardeCaterham-Renault4026,391
451Giedo van der GardeCaterham-Renault1026,515
461Lewis HamiltonMercedes829,026
471Jean-Eric VergneSTR-Ferrari1429,418
481Daniel RicciardoSTR-Ferrari1129,446
491Nico HülkenbergSauber-Ferrari1229,684
501Valtteri BottasWilliams-Renault1530,231
511Mark WebberRed Bull Racing-Renault1031,448
522Valtteri BottasWilliams-Renault3831,851
533Esteban GutiérrezSauber-Ferrari2931,937
543Paul di RestaForce India-Mercedes4233,401
551Felipe MassaFerrari1035,210

Vyjadrenie Red Bullu po VC Veľkej Británie (30.6.2013)

30. june 2013 at 18:52 | Miška - zdroj:F1.sk |  Team Reactions

Mark Webber, Red Bull, 2. miesto: "Vôbec netuším čo sa to po štarte stalo. V posledných pretekoch sme mali dva či tri dobré štarty, teraz zhasli svetlá a vrátili sme sa k normálu. Musíme si posvietiť na to, prečo sa to z času na čas stáva. Potom mi Grosjean v prvej zákrute odbil predné krídlo. Chlapci odviedli pri jeho výmene fantastickú prácu a potom sa moje preteky skutočne začali. V závere by som mal rád ešte niekoľko kôl, aby som Nica dostihol, ale zaslúžil si vyhrať. Bol silný počas celého popoludnia. Každopádne to bolo ako ruská ruleta. Keď vidíte toľko porúch pneumatík, nikdy to nie je nič príjemné."

Sebastian Vettel, Red Bull, nedokončil: "Je sklamanie vypadnúť takto, keď nám do cieľa chýbalo len niekoľko kôl. Mali sme poruchu prevodovky. Myslím si, že odišiel piaty stupeň a zničilo to celú prevodovku, takže som nemohol pokračovať. Je to škoda, lebo sme boli v dobrej pozícii a sú to pekné preteky pre víťazstvo. Nuž musím sa vrátiť na budúci rok a zasa to skúsiť. Fajn, že do najbližších pretekov ostáva tak málo času."

Christian Horner, šéf tímu: "Prísť o víťazstvo dvanásť kôl pred koncom pre problémy s prevodovkou je naozaj bolestivé, najmä na tomto okruhu. Sebastian však spravil všetko dobre a bola to len smola. Pre Marka to bolo po zlom štarte náročné. V prvej zákrute dostal úder, no predviedol skvelý návrat do pretekov. Bojoval až do konca a na konci mal veľmi blízko k triumfu, ale druhé miesto je po takomto výbornom výkone skvelé pre neho i pre tím."

Thierry Salvi, podpora Renaultu: "V pretekoch, aké sú tieto, máte raz šťastie a inokedy nie. Dnes sme zaznamenali oba prípady. Mark odjazdil fenomenálne preteky, dokázal sa prebojovať na čelo a ak by bol okruh dlhší, mohol dosiahnuť víťazstvo. Seb si zaslúžil viac, ale to sa občas stáva. Už o týždeň sú tu ďalšie preteky, takže sa musíme sústrediť na prácu, aby sme udržali náš náskok v oboch šampionátoch."

Vettel nedokončil VC Veľkej Británie

30. june 2013 at 15:23 | Miška |  Qualifications and Races Results
Úradujúci majster sveta Sebastian Vettel nedokončil VC Veľkej Británie, keď z prvého miesta musel odstúpiť po poruche prevodovky. Pre Red Bull to celkovo neboli najlepšie preteky, keďže ich druhý jazdec Mark Webber pokazil štart a následne mierne kolidoval s Romainom Grosjeanom.

Edit: Webber napokon skončil na druhom mieste.

PozíciaJazdecTímKôlOdstup
1Nico RosbergMercedes52víťaz
2Mark WebberRed Bull Racing-Renault52+0.7 s
3Fernando AlonsoFerrari52+7.1 s
4Lewis HamiltonMercedes52+7.7 s
5Kimi RäikkönenLotus-Renault52+11.2 s
6Felipe MassaFerrari52+14.5 s
7Adrian SutilForce India-Mercedes52+16.3 s
8Daniel RicciardoSTR-Ferrari52+16.5 s
9Paul di RestaForce India-Mercedes52+17.9 s
10Nico HülkenbergSauber-Ferrari52+19.7 s
11Pastor MaldonadoWilliams-Renault52+21.1 s
12Valtteri BottasWilliams-Renault52+25.0 s
13Jenson ButtonMcLaren-Mercedes52+25.9 s
14Esteban GutiérrezSauber-Ferrari52+26.2 s
15Charles PicCaterham-Renault52+31.6 s
16Jules BianchiMarussia-Cosworth52+36.0 s
17Max ChiltonMarussia-Cosworth52+67.6 s
18Giedo van der GardeCaterham-Renault52+67.7 s
19Romain GrosjeanLotus-Renault51+1 kolo
20Sergio PérezMcLaren-Mercedes46+6 kol
-Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault41+11 kol
-Jean-Eric VergneSTR-Ferrari35+17 kol

Štartový rošt na VC Veľkej Británie 2013

30. june 2013 at 13:44 | Miška - zdroj:F1news.cz |  Formula 1
startovni rost britanie

Ďalšie Austrálčan v tíme? Pre Vettela žiadny problém

30. june 2013 at 13:44 | Miška - zdroj:F1sports.cz |  Sebastian Vettel

Prípadné angažovanie Daniela Ricciarda ako nového tímového kolegu by Sebastianovi Vettelovi žiadny problém nerobilo. Nie je dôležité, z akej krajiny jazdec pochádza, ale aké má vlastnosti.

Keď Mark Webber tento týždeň oznámil, že na konci sezóny odíde z formuly 1 a zamieri k Porsche, okamžite sa vyrojili špekulácie o tom, kto ho v kokpite druhého Red Bullu nahradí. Christian Horner však onedlho potom zoznam prípadných Webberových nástupcov zúžil na len tri mená. Rakúšania si budú vyberať medzi Kimim Räikkonenom, Jeanom-Ericom Vergnem a Danielom Ricciardom.

A práve posledne menovanému sa v doterajšom priebehu pretekárskeho víkendu na Silverstone náramne darí, čím tak jeho šance na zisk druhej sedačky u Red Bullu opäť o niečo vzrástli. To samo sebou vyvolalo otázku, či by Sebastianovi Vettelovi ďalší Austrálčan v tíme nevadil, lebo vzťahy medzi ním a jeho súčasným kolegom Markom Webberom, ktorý tiež pochádza z Austrálie, majú k dokonalosti veľmi ďaleko.

Vettel si rýpol do Mercedesu - viac času na poznanie pneumatík je poznať

30. june 2013 at 13:37 | Miška - zdroj:F1sports.cz |  Sebastian Vettel

Druhý rad bol pre Red Bull vo včerajšej kvalifikácii najlepším dosiahnuteľným výsledkom. Otázkou zostáva, ako si povedie v pretekoch.

Líder šampionátu Sebastian Vettel môže byť spokojný - hlavní súperi v boji o titul sú hlboko za ním a na rošte má pred sebou iba oboch pilotov Mercedesu. Pilot Red Bullu však musel vystrúhať poklonu Lewisovi Hamiltonovi, ktorý po výbornom výkone získal pole position s takmer pol sekundovým náskokom.

"Buď si Lewis našiel nejakú skratku, alebo mu to tu proste sakramentsky ide. Bolo to fenomenálne kolo, úplne mimo náš dosah. Zašiel som slušný čas a s Markom sme celkom vyrovnaní. Robili sme, čo sme mohli."

"Určite to nie je tak, že by sme si v kvalifikácii nechávali rezervy alebo nechávali niekoho iného vyhrať. Je to skrátka tak, že Mercedes kvalifikácie naozaj vie. My sami na tom nie sme zle, ale oni sú v soboty ako z úplne inej planéty."

Vyjadrenie Red Bullu po kvalifikácii VC Veľkej Británie (29.6.2013)

29. june 2013 at 18:52 | Miška - zdroj:F1.sk |  Team Reactions

Sebastian Vettel, Red Bull-Renault (3. miesto): "Uvidíme, ako to bude v nedeľu. Sú pred nami dlhé preteky, no s výsledkom v kvalifikácii som spokojný. Buď Lewis našiel nejakú skratku, ale zajazdil skutočne špeciálne kolo. Dosiahol fenomenálny čas a tentoraz bol jednoducho nedostihnuteľný. Čo sa týka môjho kola, s ním som veľmi spokojný. V závere to bolo s Markom pomerne tesné. Pre tím sme spravili všetko, čo sa dalo. Vždy je príjemné dosiahnuť dobrú pozíciu v kvalifikácii a to najmä tu. Kvalifikácia bola zábavná, užíval som si prejazd rýchlymi zákrutami. Uvidíme, ako sa v pretekoch budú správať pneumatiky. Mám radosť z celého tímu. Naša továreň je blízko okruhu, takže sa už teším na nedeľu."

Mark Webber, Red Bull-Renault (4. miesto): "Boli sme proti tomu, aby sa v prvom rade zoradili opäť obaja jazdci Mercedesu. Zdalo sa, že v Silverstone nebudú tak rýchli, ako počas predošlých víkendov. Bolo to sklamanie, keď sme sa nedokázali dostať medzi nich. Sebastianovi nechýbalo veľa. Stačila stotina a bol by vyššie. S prvou časťou môjho kola som bol spokojný, no posledný sektor som to mohol zvládnuť aj lepšie. Mám dobrú stabilitu a rovnako aj pretekové tempo. Som presvedčený, že to budú zaujímavé preteky, v ktorých môžeme dosiahnuť na dobrý výsledok."

Christian Horner, šéf tímu: "Už ráno sme videli, že Mercedes je opäť veľmi rýchly pri jazdách na jedno kolo, čo popoludní len potvrdili. Gratulujem teda Lewisovi Hamiltonovi k jeho pole position na okruhu v Silverstone. Obaja naši jazdci podali skvelý výkon, chýbala len stotina sekundy a mohli sme byť v prvom rade. Dúfam, že to Mercedesu dokážeme vrátiť. Som si istý, že v nedeľu to bude veľmi vyrovnaná Veľká cena Veľkej Británie."

Thierry Salvi, Renault Sport F1: "Silverstone je jeden z najnáročnejších okruhov na motory. Ide o okruh s niekoľkými najrýchlejšími zákrutami celej sezóny a navyše je tu aj jedna z najvyšších priemerných rýchlostí. Na druhej strane treba povedať, že sú tu aj najužšie pasáže. V dôsledku toho, že sa musí upravovať mapovanie motorov, je to vždy kompromis, no dostali sme sa na popredné pozície. Aj keď by bolo skvelé začať domácu veľkú cenu z prvého radu, spravili sme, čo bolo v našich silách. Stále sme v dobrej pozícii, preteky máme vo vlastných rukách a ja dúfam, že tu dokážeme vyhrať aj štvrtýkrát z posledných piatich rokov."


Your Daily and Best Slovak Source about Sebastian Vettel
© sebastian-vettel.er.cz / red-bull-racing.blog.cz | Sebastian Vettel Fan Site | © 2011 - 2015, All Rights Reserved | Home | Article archive