Sezóna sa začala: V prvom tréningu double McLarenu

16. march 2012 at 6:00 | Miška - zdroj:F1.sk |  Free Practices Results

V austrálskom Melbourne sa v piatok skoro ráno nášho času rozbehla nová formulová sezóna. Najrýchlejší čas v prvom voľnom tréningu dosiahol Jenson Button z McLarenu, ktorý zdolal svojho kolegu Lewisa Hamiltona o 245 tisícin sekundy. Tretie miesto obsadil zástupca Mercedesu Michael Schumacher, ktorý stratil 675 tisícin sekundy.

Na štvrtom mieste evidujeme ďalšieho z favoritov Fernanda Alonsa, ktorého strata predstavuje presne osem desatín sekundy. Favorizovaný Red Bull Racing má vďakaMarkovi Webberovi až piate miesto, ale ak si dobre zaspomíname na minulý rok, rakúsko-britský tím v priebehu piatkov nikdy neukazoval nič prevratné. Šesticu najlepších dopĺňa Nico Rosberg z Mercedesu.

Siedme miesto obsadil mladý Daniel Ricciardo, inak zástupca Scuderie Toro Rosso, ôsme Pastor Maldonado z Williamsu. Desiatku uzatvárajú Kimi Räikkönen z Lotusu aKamui Kobajaši zo Sauberu. Sebastian Vettel skončil až jedenásty.

Na chvíľu sa na trati objavili aj Marussia s HRT, teda tímy, ktoré vôbec neabsolvovali zimnú prípravu. Marussia bola na tom podstatne lepšie. HRT neodjazdilo ani jedno merané kolo a na okruhu sme chvíľu registrovali len Naraina Karthikeyana. Toho po krátkom okamihu vyradilo zlyhanie motora.

V Albert Parku bolo zamračené a trať bola spočiatku vlhká. Najvyššie teploty dosahovali okolo dvadsať stupňov. Druhý voľný tréning sa uskutoční od 6.30 do 8.00 hod. nášho času.