October 2011

Najrýchlejšie kolo predviedol suverénny Vettel

31. october 2011 at 18:05 | Miška - F1news.cz |  Formula 1
Najrýchlejšie kolá Veľkej ceny Indie patrili Red Bullom. To absolútne najrýchlejšie - 1:27,249 min - predviedol v samotnom závere dvojnásobný majster sveta Sebastian Vettel.
nej_kola_Indie

Mr. Bean

31. october 2011 at 10:34 | Miška |  Videos
Toto som sem mudela pridať.Smějící se

Vyjadrenie Seba a Marka po VC Indie

31. october 2011 at 7:59 | Miška - F1.sk |  Team Reactions
Sebastian Vettel, Red Bull, 1. miesto: "Aby som bol úprimný, mám tak trochu zmiešané pocity. Na jednej strane som veľmi šťastný a som hrdý na to, že som sa stal prvým víťazom týchto pretekov, ale na druhej strane spomínam na minulý víkend a stratu dvoch kolegov. Dana som nepoznal, ale bolo to veľké meno motošportu. V tomto roku som spoznal Marca Simoncelliho a myšlienkami sme s nimi. Keď sadáme do auta, tak sme pripravení na určité riziká a niekedy sa stávajú aj takéto veci. Ako som povedal, mám trochu zmiešané dojmy a momentálne sme myšlienkami s nimi. Inak to pre nás boli veľmi dobré preteky. Svoj čas strávený vo vedení som si užil. Na diaľku som bojoval s Jensonom, ktorý bol vždy štyri sekundy za nami a po zastávkach v boxoch to vďaka stratégii trochu stiahol. A rekord v počte kôl vo vedení? To si nevšímam. Myslím si, že v tom môžem pokračovať. Auto je fantastické a tím si to užíva. Ide nám to od začiatku sezóny, užívame si všetky preteky. Skvelé je to, že vždy, keď prídem ráno do garáže, každý tvrdo pracuje a každý maká. Je fajn dosiahnuť taký úspech, ale naďalej sme hladní a nechýba nám motivácia. Ľudia prichádzajú s otázkami a my na ne dávame tie správne odpovede. Nechceme, aby sa to skončilo..."
Mark Webber, Red Bull, 4. miesto: "Pódium sme stratili uprostred pretekov. V tomto roku je to už tradičný príbeh, nemám rýchlosť na konci stintov, odídu mi pneumatiky a prídem o dobrú stratégiu. Do boxov musím zájsť skôr a sťažuje mi to život. Napokon som nebol dostatočne rýchly. V úvode stintov som mal dobré tempo, ale postupom času sme strácali. V záveroch som sa trápil s balansom. S Fernandom som zviedol dobrý boj, McLareny i Ferrari boli veľmi silné v prvom sektore. Jenson ma v prvom kole predstihol na protiľahlej rovinke. V prvých kolách som bol rýchlejší, ale pri bojoch som dal zabrať pneumatikám. Čo už, je to sklamanie, ideme na Abú Zabí."

Indian GP - Top three drivers

30. october 2011 at 15:00 | Miška |  Videos

Sebastian pole lap on India GP 2011

30. october 2011 at 14:58 | Miška |  Videos

Vettel opäť vyhral, dobyl aj Indiu

30. october 2011 at 14:38 | Miška - F1.sk |  Qualifications and Races Results
Víťazom premiérovej Veľkej ceny Indie sa stal Sebastian Vettel, ktorý opäť potvrdil svoju tohtosezónnu dominanciu. Druhé miesto obsadil Jenson Button, tretí skončil Fernando Alonso. So štvrtým miestom sa musí uspokojiť Mark Webber, výbornú piatu priečku obsadil Michael Schumacher, ktorý dokázal zdolať svojho kolegu Nica Rosberga.
Až siedmy prišiel do cieľa Lewis Hamilton, ktorý doplatil na kolíziu s Felipem Massom a po následnej výmene predného krídla sa prepadol. Jeho kolízny súper preteky nedokončil, pretože podobne ako v kvalifikácii si aj tentoraz na obrubníku odlomil záves predného kolesa. Vynikajúce ôsme miesto získal Jaime Alguersuari, ktorý obsadil prvú priečku po štyroch top tímoch. Na bodoch evidujeme aj deviateho Adriana Sutila a desiateho Sergia Péreza.
V Indii bolo podľa očakávaní sucho, najvyššie teploty vzduchu dosiahli 30 stupňov.
Najvyššie dosiahnuté rýchlosti: Pérez, Buemi, Alguersuari - 323, Sutil, Barrichello, Massa - 319.
Najbližšia veľká cena sa uskutoční medzi 11. a 13. novembrom v Abú Zabí.

Štartovací rošt na VC Indie 2011

30. october 2011 at 7:48 | Miška |  Formula 1

Design # 7

29. october 2011 at 22:06 | Miška |  Site & Info
No takže po krátkej dobe je tu opäť nový design.Zo svetlých farieb som opäť prešla na tmavé,tak dúfam,že vám to nevadí.Ten predošlý tu bol od 8.10.2011 do dnes (29.10.2011).Takže kto nemá rád Sebiho,tak nech na tento blog radšej ani nechodí lebo aj nasledujúci design bude určite s ním.Za pomoc opäť veľmi pekne ďakujem Didi lebo nie každý by mal pri mne takú trpezlivosť.Tiež jej vďačím za nastavenie designu.Tak ako sa vám páči tento nový layout??Ja som s ním veľmi spokojná aj keď to menu nie je nič moc.Názory naň môžete písať do komentárov alebo hlasovať v ankete po článkom.

Vyjadrenie RBR po kvalifikácii na VC Indie

29. october 2011 at 18:31 | Miška - F1.sk |  Team Reactions
Sebastian Vettel, Red Bull-Renault (1. miesto): "Bola to zaujímavá kvalifikácia, nový okruh, nová výzva. Som veľmi rád, že som si vybojoval pole position, no neviem, na ktorej strate roštu bude lepšie miesto pre štart. Zatiaľ nevieme, ktorá stopa predstavuje väčšiu výhodu. Čo sa týka kvalifikácie, bol to pekný súboj a už po prvom pokuse som bol veľmi rýchly, no súperi boli blízko. Uvedomoval som si, že budem musieť absolvovať ešte jeden pokus. Rozhodli sme sa ísť pri výjazde iba jedno merané kolo. Zajtra nás čakajú dlhé preteky, no začínam z najlepšej možnej priečky. Uvidím, čo nám osud prinesie."
Mark Webber, Red Bull-Renault (3. miesto): "Nová trať je pre všetkých výzvou. Bolo vcelku náročné nájsť správnu stratégiu pre kvalifikáciu. Nebolo jednoduché jazdiť na jedno merané kolo, takže sme uvažovali, ako to upravíme. Skoro každý tím skúšal niečo iné. Jazda bola náročná najmä v prvom sektore. Pri mojom prvom pokuse v Q3 som mohol byť ešte o niečo rýchlejší a pri druhom pokuse sa objavili po Massovej havárii žlté vlajky, kvôli čomu som musel spomaliť. Zo všeobecného pohľadu však tím odviedol dobrú prácu, dosiahli sme dobrý výsledok. Pred pretekmi máme dobré východiskové pozície."
Christian Horner, šéf tímu Red Bull: "Skvelá kvalifikácia. Je to naša šestnásta pole position v sezóne, vďaka čomu sme prekonali rekord v počte víťazstiev v kvalifikácii získaných jedným tímom počas jednej sezóny. K dobrému postaveniu na štartovom rošte nám pomohla aj Lewisova penalizácia. Nevedeli sme sa rozhodnúť, či v Q3 pôjdeme na jeden alebo dva pokusy. Sebastian sa napokon rozhodol pre dva a rovnako to spravil aj Mark. Do zajtrajších pretekov máme dobré východiskové pozície."